Eğitim, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim videolarının tümü önceden sisteme yüklenmiştir ve asenkron olarak sunulmaktadır. Eğitimlere katılım için belirli bir gün ve saat sınırlaması yoktur. Belirtilen süre içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde eğitiminizi alabilirsiniz. İnternete bağlı bir cihazla (bilgisayar, tablet, telefon vs.) eğitime katılabilirsiniz.
Eğitimini başarıyla tamamlayan katılımcı, sistem üzerinde bulunan “Sertifika Talep Formu” aracılığı ile sertifikasını talep eder. Sertifikanız üniversitemiz tarafından basılır ve başvuru esnasında belirttiğiniz adrese kargolanır. Dilerseniz sertifikanızın “pdf” formatını e-posta yoluyla gönderebiliriz. Sertifikanız anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ile en geç 15 gün içerisinde adresinize ulaşır. Sertifikanız üniversite tarafından verildiği için uluslararası ve ömür boyu geçerlidir.
Evet. Eğitimi tamamladığınızda sistem üzerinde bulunan “sınava katıl” seçeneğiyle çevrimiçi olarak sitemiz üzerinden sınav yapılacaktır. Sınavdan başarılı olmanız halinde sertifikayı almaya hak kazanacaksınız.
Sınav sonucunuzu sınavı tamamladığınızda ekranınızda görebilirsiniz. Sertifikanızı talep edebilmeniz için 100 puan üzerinden en az 50 puan almanız gerekmektedir. Eğer alamadıysanız 2 defa daha sınav tekrarı yapabilirsiniz. En yüksek aldığınız not geçerli olacaktır.
Sertifikanız kargoya verildikten sonra kayıt esnasında belirtmiş olduğunuz cep telefon numaranıza kargo bilgileri (kargo ismi, kargo takip no) SMS mesajı ile gönderilir.
Evet. Sertifikalar KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı onaylıdır.